مقصدهای ماجراجویانه

شاید جمله ای که در ادامه می گویم، کمی غافلگیرتان کند اما این توصیه را بپذیرید که اگر می خواهید تا خودِ واقعیتان را بشناسید، رهسپار سفر شوید و مقصدهای ماجراجویانه را برای خود انتخاب کنید. انسان ذاتا مملو از توانایی و استعداد است و این توانایی ها شکوفا نمی شوند مگر این که فرد خود را به چالش بکشد. یکی از راه های به چالش کشیدن خود خواسته که سرشار از لذت و خوشی نیز هست، سفر کردن است. در سفر است که انسان به وجوهی از واژه ی انسان و تمدن بشری می رسد که تا به حال هیچگاه از آن منظر به آن ننگریده بود.

۱_ پاتاگونیا، شیلی | The Chilean Patagonia

اولین مکانی که می خواهیم از بین مقصدهای ماجراجویانه به شما معرفی نماییم، پاتاگونیا است. پاتاگونیا نام بخش بزرگی از قاره ی آمریکای جنوبی است که در برگیرنده ی بخش‌ های جنوبی آرژانتین و شیلی است. پاتاگونیا از سمت غرب و جنوب به رشته ‌کوه های آند و از سوی شرق به دشت‌ های پست محدود می ‌شود. چشم‌ انداز‌های یخی پاتاگونیا به اندازه ‌ای بزرگ هستند که شما می ‌توانید تا پایان عمرتان به ماجراجویی در آن بپردازید.

منطقه ی پاتاگونیا با دست ‌نخوردگی بی ‌مثال و بکری بی همتایش، یکی از بهترین مکان های موجود برای گردشگران ماجراجویی است که به فکر یک چالش اساسی برای خود هستند و می خواهند تا سفری ماجراجویانه ی درست و حسابی داشته باشند. شاید برای شما جالب باشد تا بدانید که بعضی ها و علی الخصوص ساکنین بومی این منطقه بر این باور هستند که پاتاگونیا در واقع آخر دنیا است.

۲_ کوه ویسلر، کانادا | The Whistler Mountain in Canada

کوه بلک کم در ویسلر در بین مقاصد ماجراجویانه دقیقا جایی است که ماجراجویان عاشق سرما شیفته اش می شوند. هر ساله انبوهی از اسکی بازان و اسنوبرد سواران به کوه ویسلر می آیند تا در این کوهستان سرد و دوست داشتنی ماجراجویی و ورزش کنند.

اما این منطقه تنها برای اسکی بازان و اسنوبرد سواران نیست. سایر فعالیت های زمستانی شامل برف پیمایی با کفش مخصوص، تیوب سواری در برف، سورتمه سواری، اسکیت روی یخ و زیپ لاین برای همه ی افراد با سلایق و علایق مختلف وجود دارد.

در همین حال، بازدید کنندگان تابستانی می توانند زمین های کوهستانی را با دوچرخه سواری، پیاده روی و سوارکاری بپیمایند، و یا قایق سواری در آبهای خروشان و یا قایقرانی در دریاچه ها و رودخانه ها را امتحان کنند. خوراکی های بسیار فوق العاده ای در کافه ها و رستوران ها در سراسر این شهر برای هر سلیقه ای پیدا می شود. این شهر توریستی که در ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است و محلی مناسب برای بالا بردن ترشح آدرنالین است.