تور باکو رسان سیر آسیا

سفری بی نظیر همراه با تور باکو ۲۰۲۰

باکو شهری در کشور آذربایجان که پایتخت آن محسوب میشود و امروزه به  یکی از جاذبه های گردشگری این کشور نیز محسوب میشود و به معدن ابریشم نیز لقب گرفته است.

باکو از نظر جغرافیایی در ساحل غربی دریای خزر و شبه جزیره ی آب شوران واقع شده است و چون آذربایجان یکی از کشور های همسایه ایران است ایرانیان زیادی سالیانه سفر باکو را برمیگزینند زیرا باکو از نظر گردشگری جاذبه های فراوانی برای گردشگران دارد و تقریبا از لحاظ زبان و فرهنگ به ایرانیان نزدیک هستند.

به برخی از جاذبه های گردشگری باکو میتوان به  این موارد اشاره کرد :

 • شهر قدیم باکو: بافت قدیمی شهر باکو که به شهر قدیم مشهور است در واقع منطقه ای تاریخی به شمار میرود و بسیاری از جاذبه های باکو در این مکان واقع شده است و معمولا تورهای باکو نیز سفر خود را از این مکان آغاز می کنند.
 • برج دختر: در مرکز منطقه ی قدیم باکو برجی استوانه ای شکل به طول ۲۹ متر واقع شده است و برج دختر در طول  قرن های ۷ تا ۱۲ بنا شده است و بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت داردو همچنین داخل برج دختر یک موزه وجود دارد و برخی از باستان شناسان معتقدند که این برج در گذشته نیایشگاه زرتشتیان بوده است.
 • قصر شیروان شاه: قصر یا کاخ شیروان شاه متعلق به قرن ۱۵ هجری است و در سازمان یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده است .
 • یانارداغ: از آنجایی که آتش برای زرتشتیان بسیار مقدس بوده است آنها دارای آتش کده هایی نیز بوده است .یانارداغ در قدیم برای زرتشتیان بسیار با اهمیت بوده است زیرا از این مکان از دل زمین در تمام روزهای سال اتش جریان دارد و خاموش نمیشود و حتی باران و برف نیز موجب خاموشی آن نمیشود.

 

تور باکو با رسان سیر آسیا

 

انواع تور باکو

به طور کلی مجری مستقیم تورهای باکو به شیوه های گوناگون آژانس های مسافرتی هستند.

 • تور باکو با قطار: سفر باکو با قطار هزینه ای متوسط را در بر میگیرد و از تهران به باکو خط مستقیم وجود ندارد ولی شما میتوانید با مراجعه به مرز آستارا از خط مستقیم قطار به آذربایجان استفاده کنید.
 • تور باکو با هوایی: برای سفر باکو راه های گوناگونی وجود دارد که بی شک یکی از راحت ترین آنها سفر هوایی است و مدت زمان رسیدن به مقصد حدودا ۲ ساعت است و از فرودگاه بین المللی امام خمینی صورت میگیرد و قیمت تور باکو هوایی تقریبا سنگین محسوب میشود.و افرهای تور باکو معمولا در فصل تابستان به ندرت یافت میشود و بلیط های آفری به معنای کیفیت پایین نیست و آفرها زمانی موجود هستند که میزان سفر کاهش پیدا میکند.
 • تور باکو با اتوبوس: سفر باکو زمینی با اتوبوس را تقریبا میتوان جزو تور باکو ارزان به حساب آورد که به دو شکل امکان داردالف) تور باکو از اردبیل: فاصله ی تهران تا مرز بیله سوار حدودا ۷۶۰ کیلومتر است و از بیله سوار تا شهر باکو حدود ۲۰۰ کیلومتراست و ساعت فعالیت این مرز ۹ صبح تا ۱۷ عصر است.ب) تور باکو از رشت: آستارا یکی از مسیرهایی است که بیشتر افراد برای سفر به باکو آنرا انتخاب میکنند. از تهران تا رشت حدودا ۳۳۰ کیلومتر است و از آستارا به باکو ۴۰۰ کیلومتر است و ساعت فعالیت این مرز نیز از ۸ صبح الی ۸ شب است.
 • تور باکو با دریایی: متاسفانه تور باکو با کشتی هنوز مقدور نیست و در حال راه اندازی میباشد.

 

تور باکو در نوروز ۹۸ (لیست قیمت + زمان حرکت تور + خدمات)

تور باکو رسان سیر - لیست قیمت + زمان حرکت

آمار تور باکو از ایران

طی سال های اخیر کشور آذربایجان و همچنین سفر باکو به دلیل جاذبه هایش و اینکه آمیخته ای از فرهنگ و تمدن است توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

مسافرت باکو معمولا از شهرهای غربی ایران مانند سفر باکو از اردبیل از طریق مرز بیله سوار که تقریبا یک ساعت و نیم به طول می انجامد و معمولا سفر باکو از شهرهایی چون تبریز و اردبیل و ارومیه و سایر شهرهای غربی به دلیل نزدیک بودن به مرزها مسیر آسان تری برای تور و سفر به باکو است.

و همچنین نزدیک بودن شهرهای غربی از جمله قیمت تور زمینی باکو از تبریز و اردبیل به باکو که سبب ارزان تر شدن هزینه ی تور باکو میشود مقدار تقاضا از سوی این شهرها افزایش می یابد و معمولا تور باکو از اصفهان و همچنین تور باکو از شیراز به صورت هوایی شکل میگیرد زیرا سفرزمینی ازاین شهرها به باکو بسیار زمان بر است.

 

تور باکو سایت رسان سیر آسیا

 

گاهی ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا مسافرت به باکو؟

در پاسخ به این سوال میتوان به این موضوع اشاره کرد که امکانات موجود در باکو در مقایسه با سایر کشورها ارزان تر است و همچنین از لحاظ فرهنگ وزبان و وضعیت غذایی ارتباط نزدیکی با ما ایرانیان دارند.

 

بهترین فرصت برای سفر ارزان قیمت تور باکو

باکو دارای آب و هوای نیمه خشک می باشد و به همین دلیل زمستان های نسبتاً سرد و همراه با برف و باد شدید دارد و همچنین تابستان های نسبتاً گرم دارد. لازم به ذکر است که باکو دارای شرایط جوی متغیر است و باکو از نظر آب و هوایی در میان شهر های توریستی رتبه ی ۴۸ از ۱۰۰ را به خود اختصاص داده اند.

شهر باکو از نظر شرایط آب و هوایی دارای تابستان های بسیار گرم است که میتوانید آفتابی گرم را در سواحل شهر باکو تجربه کنید. بیشترین زمان گرما را می توان درماه های خرداد تا شهریور مشاهده نمود و همچنین دارای زمستان های بسیار سرد است، اگر جزو افرادی هستید که به برف و سرما و تفریحات زمستانی از جمله اسکی علاقمندید به شما سفر باکو در دی ماه را توصیه می کنیم

بهترین آب و هوا برای سفر به باکو در فصل های بهار و پاییز می باشد، به ویژه فصل بهار که در آن آب و هوای این شهر بسیار دلپذیر و مطبوع می شود و به همین دلیل در این دو فصل بشترین تقاضا برای مسافرت به این شهر وجود دارد. بنابراین در این فصول غالباً قیمت تور باکو بالا می باشد و نمیتوان توقع پیدا کردن تور ارزان قیمت یا لحظه آخری را داشت. پس چنانچه به دنبال تور باکو ارزان قیمت می باشید سفر کردن به این شهر در فصول زمستان و تابستان توصیه می شود. زیرا در این فصول به خاطر نوع آب و هوا میزان تقاضا برای مسافرت باکو کم می شود که به همین دلیل آژانس های مسافرتی برای تشویق مردم برای استفاده از تور باکو آفر قیمت تور باکو را میگذارند و یا از تورهای ارزان قیمت تور باکو استفاده می کنند که نسبت بقیه فصول سال قیمت مناسب تری دارند. تقریبا میتوان گفت تور باکو از شهریور تا اواسط آبان مناسب ترین و بهترین زمان برای سفر است. نوع دیگر تور ارزان قیمت باکو استفاده از تور باکو لحظه آخری می باشد که به دلیل تکمیل نشدن تعداد مسافرین تور توسط آژانس مسافرتی پیشنهاد داده می شود. ویژگی مثبتی که این تورها دارند این است که ممکن است برای تورهای با سطح کلاس لوکس باشد که در این صورت شما میتوانید با قیمتی بسیار مناسب خدمات یک تور لوکس را دریافت کنید.

 

چیزهایی که نیاز است درباره ی تور باکو بدانید:

 1. مسافرت باکورا میتوان یکی از امن ترین سفرها دانست
 2. تفاوت ساعتی باکو با ایران ۳۰ دقیقه است
 3. واحد پول آنها منات است

 

تور باکو و سفری به صرفه و آسان

سفر کردن با تورهای مسافرتی از جمله سفر باکو میتواند جذابیت های بسیاری را به همراه داشته باشد و خاطرات خوبی را برایتان به ارمغان بیاورد.

سفر گروهی یا همان سفر با تور در مقایسه با سفرهای فردی میبتواند هزینه های کمتری را در بر میگیرد و سبب شود از کمترین زمان بیشترین بهره را ببرید و گاهی ممکن است تنهایی مسافرت رفتن به باکو استرس ها  و مشکلاتی را برای شما به همراه بیاورد که گاهی نتوانید به تنهایی آن را برطرف کنید ولی هنگامی که از تور باکو برای سفر خود استفاده می کنید این مشکلات و استرس ها کاهش می یابد و همچنین در حین مسافرت به باکو با افراد بیشتری اشنا شد .

مجری و خدمات تور داخلی و خارجی رسان سیر سعی داشته مناسبترین امکانات را برای راحتی مشتریان در اختیار انها قرار دهد تا با ایجاد محیطی سالم و امن، مسافرتی دلچسب و خاطره انگیز را برای هموطنان فراهم کند.

هنگامی که از تورهای مختلف از جمله تور باکو استفاده میکنید این تورها دارای لیدرهایی هستند که اغلب به باکو و جاذبه های گردشگری آن آشنا هستند و امنیت سفر به باکو در قیاس با مسافرت های فردی بیشتر است .

 

تور باکو در سایت رسان سیر آسیا

 

سفری ارزان با تور باکو زمینی

اگر به دنبال داشتن سفری ارزان و در عین حال با کیفیت به شهر باکو می باشید بهترین انتخاب تور باکو زمینی می باشد و دلیل آن هم این است که در تور باکو زمینی هزینه ی رزرو هتل یا آپارتمان یا هر مکان دیگری که برای اقامت برگزیده اید و همچنین هزینه رزرو بلیط اتوبوس به عهده ی آژانس مسافرتی مربوطه می باشد که علاوه بر این که در وقت شما صرفه جویی می شود به این دلیل که آژانس های مسافرتی با شرکت های اتوبوس رانی و هتل های مورد نظر قرارداد داشته و همچنین به صورت عمده خرید می کنند تخفیف زیادی میگیرند و هزینه بلیط اتوبوس شما و همچنین رزرو هتل و… نیز کاهش می یابد. مزیت دیگری که تور باکو زمینی دارد نسبت به مسافرت با خودرو شخصی می باشد و آن این است که هزینه های مربوط به دریافت گواهی نامه بین المللی، پلاک بین المللی، کاپوتاژ و …. و در کل هر مدرکی که برای خودروی شخصی نیاز است کاسته می شود. همچنین ئر تور باکو زمینی بسته به نوع خدمات ارائه شده توسط آژانس مربوطه سرو صبحانه ، ناهار، شام و … به عهده آژانس می باشد. علاوه بر آن آژانس مسافرتی یک وسیله نقلیه مانند ون یا مینی ون و… به علاوه یک تور لیدر فارس زبان برای گردش در سطح شهر و بازدید از آن در اختیار اعضای تور قرار می دهد.

همچنین شما می توانید از آفر تور باکو زمینی ،تور باکو زمینی ارزان و تور باکو زمینی لحظه آخری که در فصل های کم تقاضا ی سال توسط آژانس های مسافرتی پیشنهاد داده می شود استفاده کرده و هزینه های خود را به حداقل ممکن برسانید.لازم به ذکر می باشد که اگر به دنبال سفری ارزان به باکو می باشید از انتخاب تور باکو زمینی نوروز صرفه نظر کنید، زیرا که شهر باکو در فصل بهار بهترین آب و هوای خود را دارد و مقدار تقاضا برای سفر به این شهر به شدت بالا می رود که در نتیجه ی ان هزینه ی تور باکو زمینی نوروز نسبت به بقیه فصول سال بالاتر می باشد.